dekortik duruş

Dekortisor duruş, bir kişinin bükülmüş kollarıyla, sert elleriyle yumruklarla ve bacaklar düz biçimde tutulduğu anormal bir duruştur. Silahlar vücuda doğru bükülür ve bilekler ve parmaklar bükülür ve göğüste tutulur.

Nedenler

Dekortik duruş nedenleri arasında

Duruş, vücudun bir veya iki tarafında oluşabilir .; Nedenler; Dekortik duruş nedenleri arasında

Beynin herhangi bir sebeple kanaması; Beyin sapı tümörü; İnme; Uyuşturucuya, zehirlenmeye veya enfeksiyona bağlı beyin problemi; Kafa yaralanması; Karaciğer yetmezliğine bağlı beyin problemi; Beynin herhangi bir sebeple artan baskısı; Primer beyin tümörü; İkincil beyin tümörü

Bu davranış ne zaman başlatıldı? Bölümler için bir model var mı ?; Her zaman aynı duruş türü midir? Kafa travması veya uyuşturucu kullanımı hikayesi var mı? Anormal postürden önce veya anormal duruşta hangi diğer belirtiler ortaya çıktı?

Tıbbi geçmiş soruları şunları içerebilir:

Kan sayımlarını kontrol etmek, ilaçlar ve zehirli maddeleri taramak ve vücut kimyasallarını ve minerallerini ölçmek için kan ve idrar testleri; Serebral anjiyografi (beyindeki kan damarlarının bir boyası ve röntgen çalışması); MRI; Kafanın BT taraması

Yapılabilecek testler şunları içerir:

Bu sağlık durumunu evde nasıl tedavi edebilirim?

Görünüm nedene bağlı. Beyin ve sinir sistemi yaralanması ve kalıcı beyin hasarı olabilir;

Doktora ne zaman gelmelisin

Herhangi bir türde anormal duruş genellikle düşük seviyede uyanıklıkla oluşur. Anormal bir duruşa sahip olan herkes hemen bir sağlık uzmanı tarafından muayene edilmeli ve hemen bir hastanede tedavi edilmelidir.

Koma; Haberleşememe; Felç; Nöbetler

Doktoru ziyaret ettiğinde neler beklenir

Kişi acil tedavi alacaktır. Buna nefes borusu almak ve nefes alma yardımı da dahildir. Kişi muhtemelen hastaneye kabul edilecek ve yoğun bakım ünitesine konacaktır.