Enfeksiyonlar için sefpodoksim. cefpodoxime bilgisi – hasta

Cefpodoxime almadan önce, herhangi bir antibiyotiğe alerjik reaksiyon geçirip geçirmediğinizi doktorunuzun bildiğinden emin olun.

Cefpodoxime Hakkinda

Sefpodoksim geniş spektrumlu bir antibiyotiktir ve bu da çok çeşitli bakterilere karşı etkili olduğu anlamına gelir. İdrar yolu enfeksiyonları, göğüs ve boğaz enfeksiyonları, cilt enfeksiyonları ve sinüzit gibi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Sefpodoksim enfeksiyonu neden olan bakterileri öldürerek tedavi eder.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan insanlar için uygun değildir ve bazen ilâç sadece ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, cefpodoxime almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, sefpodoksim ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Önemli: Kaşıntılı bir döküntü, şişmiş yüz veya ağız veya solunum güçlüğü çekiyorsanız, bunlar antibiyotik alerjiniz olduğunu gösterir. Daha fazla cefpodoxime almayın ve doktorunuzla konuşun veya yerel kaza ve acil servis departmanına hemen gitme.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız, bir eczacı ile birlikte diğer ilaçlarınızla güvende olduklarını kontrol edin.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.