asitretin kapsülleri ve sedef hastalığı. asitretin yan etkileri – hasta

Asitretin sizin için bir deri uzman doktoru tarafından verilecektir.

Asitretin hakkında

Parlak güneş ışığından kaçının veya yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanın (SPF 15 veya üstü). Şezlong kullanmayın.

Asitretin, derinin yüzeyinin kalın ve pullu hale geldiği şiddetli cilt koşullarının tedavisinde kullanılır. Normal olarak, yeni cilt hücreleri üretilirken, büyük cilt hücreleri kaybedilir. Cildinizin dış tabakasındaki cilt hücreleri normalden hızlı şekilde çoğalırsa, eski cilt hücreleri cildinizin yüzeyinde birikebilir ve kalın ya da pul pul olur.

Asitretin bazen kendi başına bir tedavi olarak kullanılır, ancak daha sıklıkla cildin durumuna yardımcı olmak için diğer preparatların yanında kullanılır.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan insanlar için uygun değildir ve bazen ilâç sadece ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, asitretin almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir.

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, asitretin ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üretici bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Kapsüller nedeniyle olabileceğini düşündüğünüz diğer belirtilere rastlarsanız, lütfen daha ileri tavsiyeler için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Bir ameliyat veya diş hekimliği tedavisi görüyorsanız, lütfen tedaviyi yürüten kişiye hangi ilaçları kullandığınızı veya kullandığınızı söyleyin.

Bu ilaç senin içindir. Durumları sizininkilerle aynı olsa bile asla başkalarına veremezsiniz.

Bu ilaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza sorun.