kalsiyum takviyeleri

Nedenler

Kalsiyum haplarının iki ana formu şunlardır:

Kalsiyum karbonat: Tums ve Rollitler gibi tezgah üstü antasit ürünleri, kalsiyum karbonatı içerir. Bu kalsiyum karbonat kaynakları çok pahalıya mal değildir. Her hap veya çiğnen 200-400 mg kalsiyum sağlar. Kalsiyum sitrat: Bu mineralin daha pahalı bir şeklidir. Boş veya tam karnın üstünde iyice emilir. Düşük mide asidi seviyesine sahip insanlar (50 yaşın üzerindeki insanlarda daha sık görülen bir durum), kalsiyum sitratın kalsiyum karbonattan daha iyi emilmesini sağlar; Başka bir tür olan kalsiyum fosfat daha az yaygındır.

Etikette “saflaştırılmış” veya Amerika Birleşik Devletleri Farmakope (USP) simgesine bakın .; USP simgesine sahip olmayan rafine edilmemiş istiridye kabuğu, kemik unu veya dolomitten yapılan takviyeleri gözlemleyin. Yüksek düzeyde kurşun veya diğer toksik metaller olabilir.

Gün içinde aldığınız fazladan kalsiyumu yaymaya çalışın. Bir seferde 500 mg’dan fazla almayın. Gün boyunca kalsiyum almak,

Daha fazla kalsiyumun emilmesine izin verin; gaz, şişkinlik ve kabızlık gibi yan etkileri azaltmak

Bir kalsiyum takviyesi seçerken

Daha fazla kalsiyumun emilmesine izin verin; gaz, şişkinlik ve kabızlık gibi yan etkileri azaltmak

Bu sağlık durumunu evde nasıl tedavi edebilirim?

Ekstra kalsiyum nasıl alınır

Doktora ne zaman gelmelisin

19 – 50 yıl: 1000 mg / gün; 51 – 70 yaş: Erkekler – 1000 mg / gün, Kadınlar – 1.200 mg / gün; 71 yaş ve üstü: 1,200 mg / gün

Doktoru ziyaret ettiğinde neler beklenir

Ekstra kalsiyum almanızın yan etkileri varsa aşağıdaki adımları deneyin

Daha fazla sıvı tüketin .; Yüksek lifli gıdalar tüketin; Diyet değişiklikleri yardımcı olmazsa, başka bir kalsiyum formuna geçin.

Kalsiyum yetişkinlerinin toplam miktarı, besin veya kalsiyum takviyeleri

Vücutta D vitamini ihtiyacının kalsiyum emilimine yardımcı olması gerekir. D vitamini içeren kalsiyum takviyeleri seçmeye çalışın.

Ekstra kalsiyum kullanıyorsanız, daima sağlık uzmanınıza ve eczacınıza belirtin. Kalsiyum takviyeleri vücudunuzun bazı ilaçları emme biçimini değiştirebilir. Bunlara belirli antibiyotikler ve demir hapları dahildir. Uzun süre ekstra kalsiyum alınması bazı insanlardaki böbrek taşı riskini arttırır.

> 19 – 50 yaş: 1000 mg / gün; 51 – 70 yaş: Erkekler – 1000 mg / gün, Kadınlar – 1.200 mg / gün; 71 yaş ve üstü: 1,200 mg / gün