karvedilol beta bloker. carvedilol yan etkileri bilgi – hasta

Karvedilol ile tedavi genellikle uzun sürelitir. Aksi söylenmediğiniz sürece tabletleri düzenli olarak almaya devam edin.

Carvedilol Hakkinda

Karvedilol beta blokerler olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Kalp ve kan damarlarında çalışan bir ilaçtır. Bunu, bazı sinirlerden gönderilen mesajların kalbiniz ve kan damarları tarafından alındığı küçük alanları (beta-adrenerjik reseptörler olarak adlandırılır) bloke ederek yapar. Sonuç olarak, kalbiniz daha yavaş ve daha az kuvvetle atıyor. Kan damarlarınızdaki kan basıncı azaltılır ve kalbin vücudunuzdaki kan pompalaması daha kolaydır.

Bazı ilaçlar belirli koşulları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ekstra bakım alınması durumunda kullanılabilir. Bu sebeplerden ötürü, karvedilol almadan önce doktorunuzun bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, karvedilol ile ilişkili en yaygın olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Tabletlerden kaynaklanabileceğini düşündüğünüz başka belirtilere rastlarsanız, daha fazla bilgi için doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hemen yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.