akrivastin kapsülleri – benadril allerji hafifletici

Acrivastin alerjik belirtileri hafifletir.

Akrivastin hakkında

Acrivastine, uyuşuk olmayan bir antihistaminik olarak bilinir; ancak birkaç insanda hâlâ uyuşukluğa neden olabilir. Sürüşe başlamadan önce reaksiyonlarınızın normal olduğundan emin olun, aksi takdirde araçlar veya makineler kullanın.

Polen, evcil hayvan kürkü, ev tozu veya böcek ısırığı gibi maddelere maruz kalınması, bazı kişilerin histamin adı verilen fazla bir kimyasal üretmesine neden olabilir. Bu, cildin kızarıklık, hapşırma, sulu gözler ve burun akması veya tıkanması gibi alerjik semptomlara neden olur. Akrivastin, bir antihistaminiktir ve bu belirtilerin hafifletilmesine yardımcı olan histamin etkilerini bloke eder.

Bunun akrivastin kullanmaya başlamadan önce sizin için doğru tedaviden emin olabilmesi için tedaviyi bir doktor veya eczacı ile tartışmanız önemlidir.

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, acrivastin ile ilişkili ana yan etkiyi içermektedir, ancak nadiren görülmekte ve genellikle küçüktür. Vücut yeni ilaca uyum sağladıkça genellikle gelişir ancak dert devam ederse veya rahatsız edici bir şekilde doktorunuzla veya eczacınızla konuşursanız.

Bu ilaca bağlı olabileceğini düşündüğünüz başka semptomlar yaşarsanız, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Herhangi bir ilaç satın alırsanız bir eczacı ile birlikte diğer ilaçlarınızla güvende olduklarını kontrol edin.

Bir ameliyat veya diş hekimliği tedavisi görüyorsanız, uyguladığınız tedaviyi yapan kişiye hangi ilaçları aldığını söyleyin.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.