alüminyum hidroksit kapsülleri. antasid; kullanımlar ve yan etkiler

Alüminyum hidroksit hazımsızlık için alınır. Ayrıca, böbrek hastalığı olan insanlarda yüksek fosfat düzeylerini kontrol altına alıyor.

Alüminyum hidroksit hakkında

Alüminyum hidroksit, hazımsızlık ile ilişkili mide asidini nötralize ettiği anlamına gelen bir antasittir. Aynı zamanda midenizin astarını asit tahrişlerinden korumaya yardımcı olur.

Bunun sizin için doğru bir tedavi olduğundan emin olmak için alüminyum hidroksit kapsülleri almadan önce doktorunuzun veya eczacınızın bildiği önemlidir

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo alüminyum hidroksit ile ilgili en yaygın olanı içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Kapsüller nedeniyle olabileceğini düşündüğünüz başka semptomlar yaşarsanız, daha fazla tavsiye almak için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Asla öngörülen dozu aşmayınız. Sizin veya başkasının bu ilacın aşırı dozda kalmış olabileceğinden şüpheleniyorsanız, yerel hastanenizin kaza ve acil servise gidin. Boş olsa bile, kabını yanınıza alın.

Eski veya istenmeyen ilaçları saklamayın. Onları yerel eczanize götürün; bunları sizin yerinize alacaksınız.