asiklovir krem

En az beş gün süreyle günde beş kez asiklovir krem ​​kullanın.

Asiklovir krem ​​hakkında

Aynı tüp krepini başka insanlarla paylaşmayın.

Asiklovir bir antiviral ajantır. Herpes simpleks virüsüne saldırarak çalışır; bunlardan iki türü vardır

Aciclovir herpes simpleks virüsünü öldürmez, ancak çoğalmasını önler. Bu, mevcut kabarcıkların üzerinde çok az etkili olmasına rağmen, bunların daha da kötüleşmesini önleyebilir. Belirtiler başladığında aciclovir krem ​​kullanırsanız, semptomların şiddetini ve süresini azaltacaktır. Aciklovir kremi, üşüme ve genital herpes enfeksiyonlarının tedavisinde reçete ile birlikte verilir. Ayrıca soğuk yara tedavisi için reçetesiz bazı markalar da satın alabilirsiniz.

Bunun sizin için doğru tedavinin sağlandığından emin olmak için, aciclovir krem ​​kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun veya eczacınızın bildiği önemlidir.

Yararlanıcı etkileri yanında birçok ilaç, istenmeyen yan etkilere neden olabilir, ancak herkes bunları deneyimlemez. Aşağıdaki tablo, asiklovir içeren kremlerle ilişkili olanları içermektedir. İlaçla birlikte verilen üreticinin bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. Vücudunuz yeni tıbba uyum sağladığı için istenmeyen etkiler genellikle düzelir ancak aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız olursa doktorunuzla veya eczacıyla konuşun.

Krem nedeniyle olabileceğini düşündüğünüz başka belirtilere rastlarsanız, lütfen daha ileri tavsiyeler için doktorunuzla veya eczacınızla görüşün.

Bu müstahzar sadece cilde uygulanır. Birinin kazayla bir kısmını yutduğundan şüpheleniyorsanız, tavsiye için yerel hastanenizin kaza ve acil servise başvurun.

Bu ilaç senin içindir. Durumları sizininkilerle aynı olsa bile asla başkalarına veremezsiniz.

Bu ilaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza sorun.